BLOG

Mimoriadne silné lepidlá Gorilla Glue

Gorilla Glue
Gorilla Glue
Mimoriadne silné lepidlá Gorilla Glue

Naozaj sa oplatí používať lepidlo Gorilla Glue na najnáročnejšie práce na svete?

Mimoriadne silné lepidlá Gorilla Glue sú produktom, ktorý je výklenkom. Konečne lepidlo, ktoré naozaj drží! Čo však potrebujete vedieť o lepidlách všeobecne, aby ste vedeli, čím je lepidlo Gorilla Glue také výnimočné? A kedy, aký druh lepidla vás dostane zo šlamastiky? Čítajte ďalej a sľubujem, že dostanete odpovede na svoje otázky!

 

 

Pripravil som aj klikateľný obsah, aby ste videli, čo vás čaká.

Zoskupovanie lepidiel alebo ako si vybrať správne lepidlo?

I. Najdôležitejšie vlastnosti lepidiel

II. Najbežnejšie typy lepidiel

III. Špecializovanejšie druhy lepidiel

Bežné a nezvyčajné situácie, v ktorých je potrebné použiť lepidlo

I. Každodenné prípady a situácie, v ktorých lepidlo pomáha

II. Špeciálne prípady, keď by ste si nemysleli, že vás lepidlo dostane zo šlamastiky

Tajomstvo dokonalého lepenia: kvalitné lepidlo a správne použitie lepidla

I. Vteřinové lepidlá Gorilla Super Glue

II. mimoriadne pevná lepiaca páska Gorilla Tape tough&wide

III. dvojzložkové lepidlo Gorilla Epoxy resin

IV. polyuretánové lepidlo Gorilla Glue

Kde môžete získať výrobky Gorilla Glue?

Zoskupenie lepidiel alebo ako si vybrať správne lepidlo?


Ako hovorieval môj učiteľ fyziky: "Sľubujem, že sa čoskoro dostaneme cez nudné časti". Vlastne tak skoro, že napíšem len jednu všeobecnú vetu o lepidlách: Lepidlá sa spájajú s podkladom takzvanou adhéziou (t. j. tým, že držia povrchy pohromade) a kohéziou (inými slovami, vnútornou silou), a tak držia veci, ktoré spájajú, pohromade.

Dobre, toto máme za sebou, poďme sa pozrieť na najdôležitejšie vlastnosti lepidiel!

Najdôležitejšie vlastnosti lepidiel

Nebojte sa, ani pri tomto nebudem dlho zdržiavať! Je však dôležité poznať vlastnosti, ktoré charakterizujú každé lepidlo. Ak ich budete poznať, budete sa môcť oveľa rýchlejšie a lepšie orientovať medzi lepidlami, pretože budete presne vedieť, aké vlastnosti by mali mať na účel, ktorý hľadáte.

Oblasť použitia

V skutočnosti ide o jednoduché veci. Ak vás zaujíma, aký druh povrchu alebo materiálu dokáže lepidlo spojiť, v podstate vás zaujíma oblasť jeho použitia. Inými slovami, táto vlastnosť vám pomôže získať predstavu o tom, čo s ním môžete lepiť.

Čas zovretia a čas vytvrdzovania

Niekedy si ľudia zamieňajú pojmy čas zovretia a čas vytvrdnutia. Urobte si v tom jasno a už nikdy nebudete mať problém!

Čas zovretia je čas, ktorý je potrebný na stlačenie (vyvinutie sily) na prilepenie. Ak napríklad vidíte, že čas zovretia je 30 sekúnd, potom musíte počas procesu lepenia tlačiť jeden povrch k druhému pol minúty.

Naopak, čas vytvrdzovania hovorí o tom, ako dlho musí lepidlo vytvrdzovať a tvrdnúť. Presnejšie povedané, za ako dlho môžete použiť to, čo ste nalepili. Ak je teda na obale uvedené, že čas vytvrdzovania je 3 hodiny, nedotýkajte sa toho, čo ste lepili, tak dlho po upnutí.

Odolnosť voči vode, tepelná odolnosť

Máte pravdu, ani toto nebude čertovská práca! Ak je na lepidle napísané, že je vodeodolné, nebude sa dať zmyť ani oslabiť vodou. To je dôležité najmä vtedy, ak lepíte niečo, čo sa bude používať vo vode (áno, vieme, skutočné výroky Sherlocka Holmesa) alebo čo musí byť odolné voči prírodným živlom.

A tepelná odolnosť je údaj o teplote, ktorú lepidlo znesie, t. j. koľko stupňov Celzia dokáže vytvoriť rovnaký spoj. Skutočne superlepidlá vydržia teploty od -30 °C do 90 °C, ale to je zriedkavé.

Odolnosť voči rozpúšťadlám a chemikáliám

Niektoré lepidlá nie sú odolné voči chemikáliám, tomu sa nevyhnete. Mnohé napríklad poškodzujú čistiace prostriedky.

Ak teda lepíte napríklad sprchovú hlavicu (a ste zvyknutí čistiť sprchu napríklad odvápňovacím prostriedkom), použite lepidlo s nápisom "odolné voči rozpúšťadlám a chemikáliám".

Vonkajšie - vnútorné

Používam ho, kde chcem, však? No áno, ale ak si chcete urobiť službu, dávajte pozor na to, čo odporúča výrobca! To, čo je označené ako indoor, nevydrží dlho vonku v nepriaznivých podmienkach (dážď, sneh, mráz, vietor, slnko).

Preto pri lepení záhradnej hojdačky alebo záhradného nábytku používajte lepidlo, na ktorého obale je uvedené, že je určené na vonkajšie použitie alebo odolné voči poveternostným vplyvom.

Najbežnejšie typy lepidiel

Predchádzajúci odsek nebol až taký zlý, však...? Dúfam však, že bol užitočný!

Budem sa snažiť, aby to bolo užitočné aj naďalej! Ak ste ešte nestratili záujem a zaujíma vás, aké druhy lepidiel, aké typy lepidiel môžeme rozlišovať, potom čítajte ďalej! V krátkosti ich predstavím!

Sekundové lepidlá

Sekundové lepidlá sú silné, rýchlo sa lepiace lepidlá. Vďaka chemickej reakcii vytvárajú pri pôsobení vlhkosti pevný spoj. Lepenie je veľmi rýchle, preto buďte s vteřinovými lepidlami veľmi opatrní: môžu sa ľahko prilepiť na pokožku a ak sa dostanú do očí, okamžite po dôkladnom opláchnutí teplou vodou vyhľadajte lekársku pomoc.

Po strachu je tu zábavný fakt! Počas druhej svetovej vojny sa snažili vyrobiť plast vhodný na cvičné streľby, keď náhodou objavili zlúčeninu, ktorá tvorí základ sekundových lepidiel. Ak teda uvidíte, že niekto používa superlepidlo vo filme, ktorý sa odohráva pred druhou svetovou vojnou, vedzte, že tvorcovia filmu nie sú takí znalí ako vy!

Bežné lepidlá

Všeobecné lepidlo je to, čo nazývame vecou, s ktorou ste sa pravdepodobne zahrávali na hodinách techniky v škole. Obyčajné lepidlo, ktorým ste si omylom prilepili obed na lavicu a partnerove vlasy na zošit. Kým bol váš domček na strome ešte na kúsky...

Tým nechcem povedať, že všeobecné lepidlo je nepoužiteľné, len ste ho už pravdepodobne videli. Nedovoľte však, aby vaše zlé skúsenosti určovali váš názor naň!

Silikóny

Keď čítate alebo počujete slovo "silikón", pravdepodobne vám niečo napadne. Nie je to náhoda, silikón je všeobecný pojem: tento názov používame pre tmely, kozmetické roztoky alebo aj lepidlá.

Silikónové lepidlá na všeobecné použitie vytvrdnú a stanú sa pružným gumeným materiálom. Po zlepení sú veľmi odolné. Široko sa používajú v domácnostiach aj v priemysle. Používajú sa aj na lepenie akvárií, upevňovanie fliaš v puzdrách, montáž potrubí, lepenie tesnení a vypĺňanie medzier a škár.

Lepiace pásky a baliace pásky

Lepiace a baliace pásky vám určite nemusím predstavovať. Stretávate sa s nimi vždy, keď balíte škatule alebo sťahujete dom, milujete charakteristický zvuk, ktorý vydávajú, keď ich oddeľujete od rolky. A nenávidíte skutočnosť, že kým zídete s krabicou z tretieho poschodia, vrchná časť krabice sa už otvorila, pretože páska povolila. Ale ako by ste mohli očakávať, že bude dlho držať, keď ju môžete roztrhnúť zubami...?

Nebojte sa, existujú kvalitné, ktoré sa radšej nepokúšajte rozkúsať na dve polovice, pretože by ste si nechali zuby - doslova!

Tmelové lepidlo

Tmelové lepidlo je druh, ktorý je ako tmel, ale dobre lepí. Je teda poddajné, pružné a nevysychá. Je to to, čo ste použili na prilepenie plagátu na stenu v detskej izbe. Môžete ho použiť aj na pripevnenie ľahkých predmetov na zvislý povrch.

Špecializovanejšie typy lepidiel

Tie, ktoré som vám doteraz ukázal, ste pravdepodobne všetky poznali, ale nanajvýš sme si len osviežili vaše vedomosti a spomienky.

Tu je teda niekoľko ďalších typov lepidiel, s ktorými ste sa možno ešte nestretli.

Dvojzložkové lepidlá

Pojem "dvojzložkový" v prípade lepidiel znamená, že materiál použitý na lepenie sa musí zmiešať s iným materiálom, aby sa vytvoril pevný spoj. Zvyčajne je to epoxidová živica, ktorá pomáha vytvoriť spoj.

Ide o vážnejšie lepidlo, treba dbať na to, aby sa zložky pridávali v rovnakom pomere. Tomu zvyčajne napomáha dávkovacia striekačka.

Lepidlá na drevo

Lepidlá na drevo sú určené na lepenie dreveného materiálu. Áno, existujú lepidlá špeciálne určené na tento účel.

Netvrdíme, že ak ste pokácali obľúbený orech vašej babičky, môžete ho zlepiť lepidlom na drevo, ale je to skvelá voľba napríklad na opravu dreveného nábytku.

Polyuretánové lepidlá

Polyuretány (skrátene PU alebo PUR) sa vyrábajú polyadíciou di- a polyizokyanátových a di- a polyolových jednotiek, známych aj ako... ach, nevadí, nevadí! Podstatné je, že ide o určitý plast, z ktorého sa okrem iného vyrábajú lepidlá.

Polyuretánové lepidlá poskytujú prekvapivo trvanlivý spoj. Je také pevné, že sa po zaschnutí dá opracovať: môžete ho brúsiť, natierať, žiadny problém!

Lepiace, tesniace pásky

Toto je zvyčajne to, čomu neuveríte, kým to nevyskúšate! V podstate hovoríme o vodotesnej lepiacej páske.

Alebo, ak to chcete povedať teleskopicky:

Odkvapy s dierou? Nečakané prasknutie potrubia? Pretrhnutý stan? Prasknuté vedro? Riešením je superpevná, pružná, vodotesná, záplatovacia, tesniaca páska!

Možno ju použiť na opravu akéhokoľvek tvaru povrchu, horúceho, studeného, suchého alebo mokrého. Dokonca aj pod vodou! Neveríte tomu, však? Kliknite sem a presvedčte sa sami! Alebo si ju dokonca môžete objednať a zažiť jej genialitu na vlastnej koži!

Stavebné lepidlá

V nespočetných aplikáciách lepidlá nahrádzajú zváranie, spájkovanie a nitovanie. Ako priemyselná metóda lepenia stavebné lepidlá vynikajúco nahrádzajú polovicu stavebnice pre domácich majstrov.

Často sa používajú na lepenie okenných parapetov alebo prahov alebo na upevnenie dekoratívnych prvkov na steny.

Každodenné a neobvyklé prípady, keď je potrebné lepidlo
Pravdepodobne poznáte staré dobré riešenie klinec + izolačná páska. S touto veľmi dômyselnou (?) technikou opravy sa môžete stretnúť na nespočetných miestach. Tak ako je známe a samozrejmé, že keď je niečo zlomené, roztrhnuté alebo prasknuté, je použitie klincov a/alebo lepiacej pásky zbytočné. V hĺbke srdca viete, že to problém vôbec natrvalo nevyrieši.

Každodenné prípady a situácie, v ktorých lepidlo pomáha

Dobrou správou však je, že sa úplne nemýlite. Pokiaľ ide o použitie lepidla. Existuje nespočetné množstvo prípadov, kedy vám lepidlo skutočne pomôže.

Zlomené ucho hrnčeka

Raz som vyšiel z domu na dvor s hrnčekom čaju a cez noc som mal v ruke len ucho hrnčeka. Zvyšok hrnčeka odniesla detská lopta letiaca okolo. Našťastie spadol mäkko a zostal celý, len bez ucha.

Keďže to bol môj obľúbený hrnček, nepoznal som nič nemožné a nedal som pokoj, kým som nenašiel lepidlo, ktoré by mi umožnilo hrnček a ucho opäť spojiť.

Stalo sa vám niekedy niečo podobné?

Zostala vám v ruke rukoväť chladničky

Alebo vám už niekedy zostalo v ruke niečo, čo ste nemali? (A nemyslím tým "náhodnú" krádež bratovej čokolády.) Napríklad rúčka chladničky? Alebo rukoväť chladničky?

Trapas! Ak je to vaša vlastná chladnička, tak preto, ak je to cudzia, tak preto! Ale ak viete, ako a čím rukoväť prilepiť späť na miesto, môžete sa s trapasom hneď vyrovnať!

Recyklácia starého rámu na obraz

A to ani nehovoríme o tom, aké je užitočné mať po ruke kvalitné lepidlo, keď si robíte kutilské práce alebo majstrujete.

Určite poznáte niekoho (alebo ste to možno práve vy), kto nič nevyhodí, pretože "by sa to mohlo hodiť na niečo iné". Ide o to, že to naozaj je! Všetko je to otázka kreativity a správnych nástrojov. Napríklad starý rám na obraz sa dá skvele využiť, ako môžete vidieť v tomto videu!

Špeciálne prípady, pri ktorých by ste si nemysleli, že vás lepidlo dostane zo šlamastiky

Dobre, viem, zatiaľ som nepovedal nič nové! Ale ak budete teraz čítať ďalej, som si istá, že vám budem môcť ukázať niečo, čo ste ešte nikdy nevideli!

Pláž: oprava gumových matracov, oprava plážových hračiek

Zaujímavá otázka: Čo je to? Ak začne syčať, hneď znervóznieš alebo sa zľakneš. Nie, nie je to had! Správna odpoveď je gumová matrac, gumová alebo plážová lopta.

Viete, aké je to nepríjemné, keď sa pustíte týchto plážových hračiek (najmä v prvý deň dovolenky). Veď ste si ju práve kúpili, na pláži stojí dvakrát toľko a okrem toho má tú najlepšiu farbu!

No verte či nie, existuje vodotesné (a UV žiareniu odolné) lepidlo, ktoré vám pomôže aj s tým! Hovorím o veľmi silnom tesniacom lepidle, ktoré funguje aj pod vodou. Pri akýchkoľvek problémoch súvisiacich s vodou je to to pravé. Váš ramenný plazivec alebo obrovský farebný jednorožec je zachránený, a pretože lepidlo, ktorým ste ich zalepili, je vodeodolné, môžete ich opäť používať!

Zdobenie, remeslá

Určite sa vám doma v zásuvke skrýva lepiaca pištoľ. Vy nie?

Zvyčajne ju vytiahnete, keď vyrábate halloweenske alebo vianočné dekorácie. Stlačíte "spúšť" a lepidlo začne tiecť všade. Dostane sa vám na ruky, je to naozaj nepríjemné, je to naozaj horúce. Lepidlo je všade, len nie tam, kde by malo byť.

No nehovorili sme o lepiacej pištoli, keď sme povedali, že lepidlo vám môže pomôcť v nespočetných špeciálnych prípadoch! Skôr o lepidle, ktoré netreba toľko rozmazávať, ale napriek tomu funguje (čítaj: drží) super dobre.

Namiesto vŕtania, skrutkovania, pribíjania

Obrázok by nebol úplný, keby sme vynechali klasické domáce práce. Samozrejme, že im dáme šmrnc! Alebo skôr nie. Pretože o to ide: zabudnite na skrutkovač, vŕtačku, klinec a kladivo!

Niekedy stačí lepidlo!

Ak máte napríklad super obojstrannú lepiacu pásku, nemusíte venovať špeciálnu kutilskú hmotu na nalepenie čísla domu. A ak máte (aj) stavebné lepidlo, upevnenie záclonových tyčí, lepenie sadrokartónových dosiek alebo stabilizácia lišt na parkety bude hračka!

Tajomstvo dokonalého lepenia: kvalitné lepidlo a správne použitie lepidla
Dostali sme sa k podstate, k poučeniu, ktoré si z toho všetkého treba vziať!

Existuje veľa (ale naozaj veľa) prípadov, keď stačí kvalitné lepidlo, určené na danú prácu, a nič iné. Bohužiaľ, je tiež pravda, že existuje veľa nekvalitných a zlých lepidiel.

Ja napríklad odporúčam lepidlá Gorilla Glue na najťažšie práce na svete! Ale to preto, lebo viem, že ak ste vyskúšali iba zlé lepidlo, budete to, čo máte pred sebou, hodnotiť ako najťažšiu prácu na planéte. V skutočnosti sa však, ak použijete silné a spoľahlivé lepidlo, nemáte čoho báť!

Lepidlá Gorilla Glue sú mimoriadne silné. Sú silné ako gorila, odtiaľ pochádza aj názov tohto radu.

Lepidlo Gorilla Glue ponúka celý rad rôznych výrobkov, takže si môžete vybrať ten, ktorý potrebujete, podľa svojich potrieb a cieľov. Sortiment je široký: od všeobecných lepidiel, pások a sekundových lepidiel až po lepidlá pre špeciálne potreby. Môžete ich použiť takmer na akúkoľvek opravu, renováciu alebo kutilský projekt v domácnosti.

Na záver sa na niektoré z nich pozrime podrobnejšie!

Sekundové lepidlá Gorilla Super Glue

Nie sú to len prázdne reči, že lepidlá Gorilla Glue sa líšia od iných lepidiel. Naozaj sú! Napríklad sekundové lepidlá Gorilla Super Glue sú jedinečné tým, že obsahujú drobné gumové častice. Prečo je to potrebné? No, aby sa zabezpečila väčšia pevnosť a odolnosť proti poškodeniu! Vďaka gumovým časticiam sa vytvára pružný spoj, čo sa pri sekundových lepidlách zvyčajne nestáva. Jednoducho povedané, gumové častice v zložení Impacht-Tough spôsobujú, že sekundové lepidlo Gorilla je odolné voči nárazom.

Ak neveríte, vyskúšajte to sami!

A tu je ešte niečo, čo robí sekundové lepidlá Gorilla jedinečnými! A to je nezasychajúci uzáver.

"To nie je možné!" - to je to, čo vám práve teraz beží hlavou, však?

Ale je to tak! Zaručuje to kovový hrot ihly vo viečku, ktorý zabraňuje upchávaniu lepidla.

Gorilla Tape tough&wide extra silná lepiaca páska

Ak nechcete, aby tráva z netesného zberného koša vašej kosačky lietala na tisíc smerov, musíte ho prelepiť páskou. Alebo si môžete kúpiť novú, je na nej vaša duša, nechcem vám do toho zasahovať... Alebo áno?

Ale ja by som radšej zasahoval! Preto by som vám rád odporučil použiť pásku Gorilla Tape tough&wide extra silnú pásku!

Má niekoľko veľmi viditeľných vlastností, ktoré ju odlišujú od iných lepiacich pások. Napríklad tradičné lepiace pásky boli pôvodne určené na lepenie hladkých povrchov. Vieme však, že nie veľa predmetov má tieto vlastnosti. Páska Gorilla Tape je naproti tomu určená na drsné, nerovné povrchy, takže pevne priľne prakticky na čokoľvek.

Jej extrémna pevnosť pochádza z troch vrstiev:

silná vrstva odolná voči poveternostným vplyvom
robustná, zosilnená sieťová štruktúra
a mimoriadne hrubý podklad.

Dvojzložkové lepidlo Gorilla Epoxidová živica

Vazul Takáts je stredne známy herec (čítaj: nikto ho nepozná), ktorý väčšinou hrá v hororoch. Zvyčajne hrá vraha so sekerou.

Počas nakrúcania filmu Chvenie a strach - Nemám čo jesť sa mu stala zvláštna vec. Keď zdvihol sekeru do vzduchu a švihol ňou, hlava sekery odletela a odletela ďaleko. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

Vazul sa však naučil jednu vec. Odvtedy si so sebou na každé natáčanie berie dvojzložkové lepidlo Gorilla Epoxy Resin. Prečo? Pretože s týmto lepidlom sa dá bezpečne prilepiť späť aj hlava sekery.

Polyuretánové lepidlo Gorilla Glue

Podľa dávno zabudnutej legendy sa meč kráľa Artuša Excalibur nedal tak dlho vytiahnuť z kameňa preto, lebo bol do skaly prilepený polyuretánovým lepidlom Gorilla Glue.

Lepidlo poskytovalo neuveriteľne odolný spoj, nebolo citlivé na teplotné výkyvy a úplne vyplnilo medzeru. Iba s božskou pomocou sa kráľovi Artušovi podarilo meč vytiahnuť.

Kde môžete zakúpiť výrobky Gorilla Glue?

Nechcem množiť slová a strácať váš čas. Život je príliš krátky na to, aby sme sa trápili kvôli zlým lepidlám. Používajte preto radšej výrobky Gorilla Glue a najťažšie práce na celom svete zvládnete s ľahkosťou!

Nájdete ich v nespočetných obchodoch, ale môžete si ich objednať aj na stránke gorillalepidlo.sk! Tak, ako je to pre vás pohodlné!

Najlepšie domácnosti a obchody pre domácich majstrov v krajine už majú lepidlo Gorilla Glue! Nenechajte si ho ujsť!

Ak hľadáte použiteľné a inšpiratívne lepidlo, ktoré vám spríjemní každú opravu a stavbu, vždy pamätajte na jeden primát: GORILLA!